Kommunestyre

Arbeiderpartiet:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Hilde Johanne Dybwad

Reitanvn. 5, 8210 Fauske

476 06 242

2. Trine Nordvik Løkås

Løkås 5, 8215 Valnesfjord

992 33 246

3. Geir Olsen

Holtanv. 2 A, 8209 Fauske

916 78 908

4. Wiggo Lund

Glastunes 7 B, 8230 Sulitjelma

952 42 205

5. Geir Mosti

Hansbakken15, 8206 Fauske

950 28 476

6. Nils-Christian Steinbakk

Postboks 451, 8201 Fauske

915 41 879

7. Kathrine Moan Larsen

Charlotta 59A, 8230 Sulitjelma

482 50 529

8. Elisabeth Sollihaug

Aspvn. 17, 8209 Fauske

905 73 600

9. Vegard Setså

Simonsborgbakken 15, 8230 Sulitjelma

957 30 210

Varamedlemmer (For 1-5):

 

 

1. Embla Sofie K. Sørensen

Måkevn. 12, 8207 Fauske

911 04 453

2. Gisela Hansen Gulstad

Nyvn. 12, 8200 Fauske

402 49 135

3. Andreas Vestvann Johnsen

Bratthaugen 31A, 8210 Fauske

976 84 613

4. John-Harald Løkås

Løkås 5, 8215 Valnesfjord

909 46 083

5. Erik Nordtømme Lund

Ørnflogvn. 6, 8230 Sulitjelma

900 29 068

6. Bjørn Viggo Berg

Løvlia 3, 8215 Valnesfjord

909 19 010

7. Aleksander Andal Løkås

Ørnflogvn. 4, 8230 Sulitjelma

917 59 354

8. Gunn Lisbeth Pedersen

Bratthaugen 31A, 8210 Fauske

915 53 736

Varamedlemmer (For 6-9):

 

 

1. Kjetil Sørbotten (UAVH)

Bringslivn. 83, 8215 Valnesfjord

928 66 874

2. Amalie Moan Larsen

Eriksbakkvn. 5, 8206 Fauske

905 24 009

3. Steffen I. Valla (UAVH)

Myrvn. 6, 8230 Sulitjelma

483 66 768

4. Sverre Hagen

Linerlevn. 16, 8207 Fauske

911 20 677

5. Kjell Erik Haldorsen (UAVH)

Rishammeren 26, 8230 Sulitjelma

907 48 006

6. Kristen Jakobsen (UAVH)

Kleivbakken 12, 8200 Fauske

482 63 781

7. Tom H. Midtsund (UAVH)

Myrvn. 10 B, 8206 Fauske

 

 

Fremskrittspartiet:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Kassandra E. B. Petsas

Erikstadvn. 70 E, 8206 Fauske

984 60 927

2. Leif Johan Lindstrøm

Valnesfjordvn. 304, 8215 Valnesfjord

400 32 000

3. Stian Stenberg

Glastunes 20 A, 8230 Sulitjelma

951 74 391

Varamedlemmer:

 

 

1. Michael Sagnes

Reitanvn. 9 A, 8210 Fauske

922 15 328

2. Marit Stemland

Trivselsvn. 161, 8215 Valnesfjord

414 75 134

3. Lasse Wangen

Glastunes 25, 8230 Sulitjelma

413 44 234

4. Tor-Harry Bjørnstad

Trivselsvn. 260, 8215 Valnesfjord

976 33 249

5. Ivan Andre Danielsen

Holtanvn. 369, 8219 Fauske

 

6. Knut Hævaker

Hansbakken 5 B, 8206 Fauske

708 58 689

 

Høyre:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Ronny Borge

Kirkeveien 43B, 8207 Fauske

971 12 595

2. Ketil Skår

Lundvn. 67, 8206 Fauske

901 48 468

3. Siv Anita Johnsen Brekke

Kleiva 29, 8200 Fauske

917 15 179

4. Christian Bringsli

Greplyngvn. 15, 8209 Fauske

941 84 349

5. Marianne Tverå

Kvitlyngvn. 42, 8209 Fauske

916 80 540

Varamedlemmer:

 

 

1. Ari Christian Tollånes

Lundvn. 115, 8206 Fauske

901 68 001

2. Dan Håkon Kjerpeseth

Nedre Hauanvei 7 A, 8209 Fauske

907 99 428

3. Per Kristen Løkås

Sankthanshågen 12, 8215 Valnesfjord

959 38 593

4. Kristin Setså

Skjerstadfjordvn. 54, 8214 Fauske

419 00 249

5. Asbjørn Hjemås

Sjøgata 76, 8200 Fauske

951 89 617

6. Siv Anita Værnes

Holtanvn. 411, 8219 Fauske

975 76 222

7. Sylvi E. Henriksen

Rognvn. 5, 8209 Fauske

414 23 752

8. Hege E. L. Skoglund

Gryttingvn. 41, 8209 Fauske

951 24 368

 

Kristelig Folkeparti:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Ingelin Noresjø

(Midlertidig fritak)

Greplyngvn. 11, 8209 Fauske

957 63 866

Varamedlemmer:

 

 

1. Audun Krarup Jonassen

(Fast medlem i Noresjøs fritaksperiode)

Høgstvn. 8, 8200 Fauske

917 58 003

2. Jens Bertel Kyed

Trivselsvn. 215, 8215 Valnesfjord

413 27 121

3. Ole Ragnar Norheim Jenssen

Hauklandvn. 7, 8215 Valnesfjord

992 69 632

4. Ester K. Wollbakk

Haubakken 6, 8209 Fauske

416 51 470

 

Rødt:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Per-Gunnar Kung Skotåm

Simonsborgbakken 12, 8230 Sulitjelma

952 31 129

2. Anne Helene Godding

Leitebakken 22, 8200 Fauske

995 97 571

Varamedlemmer:

 

 

1. Shana Emilie Lehn

Fjærevn. 2, 8206 Fauske

412 90 472

2. Einar Thomassen

Ternevn. 8, 8207 Fauske

414 75 163

3. Maja Zakariassen

Sankthanshågen 20, 8230 Valnesfjord

905 80 911

4. Kjell Lund Olsen

Sjeidehusbakken 57 B, 8230 Sulitjelma

481 04 012

5. Håvar Olsen

Myrvn. 23, 8230 Sulitjelma

934 04 780

 

Senterpartiet:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Marlen Rendall Berg

Skjerstadfjordvn. 36, 8214 Fauske

993 22 633

2. Karl Gunnar Strøm

Ytter-Leivset 22, 8211 Fauske

917 20 470

3. Audun Dahl

Holtanvn. 367, 8219 Fauske

902 38 932

4. Øystein Gangstø

Vollgata 10, 8200 Fauske

991 61 614

5. Richard Furnes Skagen

Nesvn. 17, 8215 Valnesfjord

917 50 209

Varamedlemmer:

 

 

1. Veronika I. Ormåsen

Kjerrvn. 6, 8200 Fauske

952 90 399

2. Kim Børge Johansen

Sjyvn. 2, 8215 Valnesfjord

913 43 718

3. Magne Engan

Hageneshaugen 24, 8215 Valnesfjord

412 84 110

4. Odd Hasselberg

Holtanvn. 673, 8219 Fauske

 

5. Sandra Rendall Berg

Frydenlund 5, 8214 Fauske

905 98 592

6. Jan Ole Øverland

Nesvn. 19, 8215 Valnesfjord

934 21 006

7. Steinar Asp Ormåsen

Kjerrvn. 6, 8200 Fauske

915 49 099

8. Carolin Beate Dille

Stemlandvn. 4, 8215 Valnesfjord

476 56 744

 

Sosialistisk Venstreparti:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Anne F. Stenhammer

Geitbergvn. 16, 8200 Fauske

957 07 167

1. Ole Tobias Orvin

Ytter-Leivset 26, 8211 Fauske

977 46 492

Varamedlemmer:

 

 

1. Tor-William B. Paasche

Marmorvn. 20,8208 Fauske

934 63 231

2. Tuva-Kristin Furehaug

Sjåheivn. 50, 8209 Fauske

905 75 551

3. Anders Karlsen Dahl

Kopparvn. 4, 8208 Fauske

900 35 153

4. Andrea Bauer

Trivselsvn. 210, 8215 Valnesfjord

473 83 860

5. Arnt-Håkon Nordkil

Lyngvn. 26, 8209 Fauske

951 37 091

 

Formannskap

Formannskapet har følgende arbeidsoppgaver:

  • Partsammensatt utvalg
  • Økonomiplan
  • Årsbudsjett
  • Årsregnskap
  • Skattevedtak
  • Årsberetning
  • Kommuneplan
  • Bevillinger
  • Næringssaker

 

Som medlemmer av formannskapet for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Marlen Rendall Berg  (ordfører) (SP)

Skjerstadfjordvn. 36, 8214 Fauske

993 22 633

2. Karl Gunnar Strøm (SP)

Ytter-Leivset 22, 8211 Fauske

917 20 470

3. Ronny Borge (H)

Kirkevn. 43B, 8207 Fauske

971 12 595

4. Kassandra Eleni B. Petsas (FRP)

Erikstadvn. 70 E, 8206 Fauske

984 60 927

5. Ingelin Noresjø (KRF)

(Midlertidig fritak)

Gryttingvn. 11, 8209  Fauske

957 63 866

6. Hilde Johanne Dybwad (AP)

Reitanvn. 5, 8210 Fauske

476 06 242

7. Geir Olsen (AP)

Holtanvn. 2A, 8209 Fauske

916 78 908

8. Nils-Christian Steinbakk  (AP)

Postboks 451, 8201 Fauske

915 41 879

9. Per-Gunnar Kung Skotåm (R)

Simonsborgbakken 12, 8230 Sulitjelma

952 31 129

 

Som varamedlemmer til formannskapet for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

For repr. 1 – 3 og 5 (H, KRF, SP):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Ketil Hugo Skår (H)

(Fast medlem i Noresjøs
fritaksperiode)

Lundvn. 67, 8206 Fauske

90 14 84 68

2. Audun Dahl (SP)

Holtanvn. 367, 8219 Fauske

902 38 932

3. Marianne Tverå (H)

Kvitlyngvn. 42, 8209 Fauske

916 80 540

4. Øystein Gangstø (SP)

Vollgata 10, 8200 Fauske

991 61 614

5. Christian Bringsli (H)

Greplyngvn. 15, 8209 Fauske

941 84 349

 

For repr. 4 (FRP):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Leif Johan Lindstrøm (FRP)

Valnesfjordvn. 304, 8215 Valnesfjord

400 32 000

2. Stian Stenberg (FRP)

Glastunes 20 A, 8230 Sulitjelma

951 74 391

       

 

For repr. 6 - 8 (AP):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Kathrine Moan Larsen (AP)

Charlotta 59A, 8230 Sulitjelma

482 50 529

2. Trine Nordvik Løkås (AP)

Løkås 5, 8215 Valnesfjord

992 33 246

3. Wiggo Lund (AP)

Glastunes 7 B, 8230 Sullitjelma

952 42 205

4. Vegard Setså (AP)

Simonsborgbakken 15, 8230 Sulitjelma

957 30 210

5. Elisabeth Sollihaug (AP)

Aspvn. 17, 8209 Fauske

905 73 600

 

For repr. 9 (R, SV):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Anne F. Stenhammer (SV)

Geitbergvn. 16, 8200 Fauske

957 07 167

2. Anne Helene Godding (R)

Leitebakken 22, 8200 Fauske

995 97 571

3. Ole Tobias Orvin (SV)

Ytter-Leivset 26, 8211 Fauske

977 46 492

 

Plan- og utviklingsutvalg

Plan- og utviklingsutvalget har følgende arbeidsomårder:

  • Utvikling
  • Reguleringsplaner
  • Miljøvern
  • Naturvern
  • Utbyggingsoppgaver
  • Klager byggesaker
  • Jordlovsaker
  • Konsesjon

 

Som medlemmer av plan – og utviklingsutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Ketil Skår (H) (leder)

Lundvn. 67, 8206 Fauske

901 48 468

2. Leif Johan Lindstrøm (FRP) (nestleder)

Valnesfjordvn. 304, 8215 Valnesfjord

400 32 000

3. Kirsti Ellingsen (SP)

Leivsetvn. 9, 8211 Fauske

917 74 073

4. Vegard Setså (FL)

Simonsborgbakken 15, 8230 Sulitjelma

957 30 210

5. Elisabeth Sollihaug (FL)

Aspvn. 17, 8209 Fauske

905 73 600

 

Som varamedlemmer av plan – og utviklingsutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

For medlem 1- 3 (FRP, H, KRF, SP):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Ole Ragnar Norheim Jenssen (KRF)

Hauklandsveien 7, 8215 Valnesfjord

992 69 632

2. Karl Gunnar Strøm (SP)

Ytter-Leivset 22, 8211 Fauske

917 20 470

3. Dan Håkon Kjerpeseth (H)

Nedre Hauanvei 7 A, 8209 Fauske

907 99 428

4. Stian Stenberg (FRP)

Glastunes 20 A, 8230 Sulitjelma

951 74 391

5. Siv Anita Værnes (H)

Holtanvn. 411, 8219 Fauske

975 76 222

 

For medlem 4 – 5 (AP, FL, R, SV):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Kjetil Sørbotten (FL)

Bringslivn. 83, 8215 Valnesfjord

928 66 874

2. Einar Thomassen (R)

Ternevn. 8, 8207 Fauske

414 75 163

3. Anne F. Stenhammer (SV)

Geitbergvn. 16, 8200 Fauske

977 46 492

4. Asle Kristensen (AP)

Trostvn. 5 B, 8207 Fauske

950 44 308

 

Helse- og omsorgsutvalg

Helse- og omsorgsutvalget har følgende arbeidsområder:

  • Sosialtjeneste
  • Helsetjeneste
  • Omsorgstjeneste

 

Som medlemmer til helse- og omsorgsutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Veronika I. Ormåsen (SP) (leder)

Kjerrvn. 6, 8200 Fauske

952 90 399

2. Ari Christian Tollånes (H) (nestleder)

Lundvn. 115, 8206 Fauske

901 68 001

3. Per Kristen Løkås (H)

Sankthanshågen 12, 8215 Valnesfjord

959 38 593

4. Kathrine Moan Larsen (FL)

Charlotta 59A, 8230 Sulitjelma

482 50 529

5.Ole Tobias Orvin (SV)

Ytter-Leivset 26, 8211 Fauske

977 46 492

 

Som varamedlemmer til helse- og omsorgsutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

For medlem 1 - 3 (FRP, H, KRF, SP):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Marit Stemland (FRP)

Trivselsvn. 161, 8215 Valnesfjord

414 75 134

2. Sandra Rendall Berg (SP)

Frydenlund 5, 8214 Fauske

905 98 592

3. Ester Wollbakk (KRF)

Haubakken 6, 8209 Fauske

416 51 470

4. Asbjørn Hjemås (H)

Sjøgata 76, 8200 Fauske

951 89 617

5. Audun Dahl (SP)

Holtanvn. 367, 8219 Fauske

902 38 932

 

For medlem 4 - 5 (AP, FL, R, SV):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

5. John-Harald Løkås (AP)

Løkås 5, 8215 Valnesfjord

909 46 083

2. Sverre Hagen (FL)

Linerlevn. 16, 8207 Fauske

911 20 677

2. Finn Audun Andal (AP)

Ytter-Leivset 19, 8211 Fauske

952 49 497

4. Unni Sandum (R)

Virumvn. 4, 8200 Fauske

950 50 472

       

 

Oppvekst- og kulturutvalg

Oppvekst- og kulturutvalget har følgende arbeidsområder:

  • Barnehage
  • Skoler/SFO
  • Ungdomsarbeid
  • Kultur
  • Flyktninger

 

Som medlemmer til oppvekst- og kulturutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Kassandra E. B. Petsas (FRP) (leder)

Erikstadvn. 70 E, 8206 Fauske

984 60 927

2. Jens B. Kyed (KRF) (nestleder)

Trivselsvn. 215, 8215 Valnesfjord

413 27 121

3. Øystein Gangstø (SP)

Vollgata 10, 8200 Fauske

991 61 614

4. Trine Nordvik Løkås (AP)

Løks 5, 8215 Valnesfjord

992 33 246

5. Wiggo Lund (AP)

Glastunes 7 B, 8230 Sulitjelma

952 42 205

       

 

Som varamedlemmer til oppvekst- og kulturutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

For medlem 1 - 3 (FRP, H, KRF, SP):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Marianne Tverå (H)

Kvitlyngvn. 42, 8209 Fauske

916 80 540

2. Kim Børge Johansen (SP)

Sjyvn. 2, 8215 Valnesfjord

913 43 718

3. Christian Bringsli (H)

Greplyngvn. 15, 8209 Fauske

941 84 349

4. Torbjørn Noresjø (KRF)

Greplyngvn. 11, 8209 Fauske

991 59 929

5. Michael Sagnes (FRP)

Reitanvn. 9 A, 8210 Fauske

922 15 328

       

 

For medlem 4 - 5 (AP, FL, R, SV):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Anne Godding (R)

Leitebakken 22, 8200 Fauske

995 97 571

2. Embla Sofie K. Sørensen (AP)

Måkevn. 12, 8207 Fauske

911 04 453

3. Amalie Moan Larsen (FL)

Eriksbakkvn. 5, 8206 Fauske

905 24 009

4. Anders Karlsen Dahl (SV)

Kopparvn. 4, 8208 Fauske

900 35 153

 

Kontrollutvalg

Kontrollutvalget er valgt av kommunestyret for å drive kontroll og tilsyn med forvaltningen. Utvalget er et av få kommunale utvalg som er lovpålagt. Kontroll og tilsyn er viktig for å oppnå tillit hos kommunens innbyggere og samarbeidspartnere.
 
Kontrollutvalget er kommunestyrets redskap for å sikre at den kommunale virksomheten skjer i samsvar med gjeldende lover og regler, og kommunale planer og vedtak. Utvalget skal ha innsyn i og føre tilsyn med hvordan administrasjonen løser sine oppgaver.
 
Kommunens virksomhet kontrolleres ved at det gjennomføres
·         regnskapsrevisjon
·         forvaltningsrevisjon
·         selskapskontroll
 
På samme måte som for andre folkevalgte er de som sitter i kontrollutvalget på jobb for innbyggerne sine for at kommunen skal bli best mulig. Vi har tatt opp saker etter innspill fra kommunens innbyggere, og det vil vi fortsette med. Har du spørsmål eller innspill så ta kontakt med
·         Kontrollutvalgets leder Jørn Stene: tlf 900 95 805, e-post: stenej@online.no
·         Eller kontrollutvalgets sekretariat ved Lars Hansen: tlf 470 37 452, e-post post@sekretariatet.no. Sekretariatets adresse er Salten kontrollutvalgservice, Postboks 54, 8138 Inndyr.
 
Du vil finne informasjon om kontrollutvalget på Salten kontrollutvalgsservices hjemmeside.

 

Som medlemmer til kontrollutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Kristin Setså (H)

Skjerstadfjordvn. 54, 8214 Fauske

419 00 249

2. Gunnar Bråthen (KRF)

Vikavn. 47, 8200 Fauske

480 00 262

3. Richard Skagen (SP)

Nesvn. 17, 8215 Valnesfjord

917 50 209

4. Jørn Ivar Stene (FL) (leder)

Bringslivn. 71, 8215 Valnesfjord

900 95 805

5. Gisela Hansen Gulstad (AP) (nestleder)

Nyvn. 12, 8200 Fauske

402 49 135

 

Som varamedlemmer til kontrollutvalget for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

For medlem 1 – 3 (FRP, H, KRF, SP):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Finn Utheim (H)

Geitbergvn. 11, 8200 Fauske

976 77 505

2. Anne-Irene Jensen (SP)

Wallyskogen 4, 8200 Fauske

917 35 925

3. Ivan Danielsen (FRP)

Holtanvn. 369, 8219 Fauske

960 10 876

4. Ole Martin Pettersen (SP)

Leivsetvn. 9, 8211 Fauske

901 83 583

5. Hege E. L. Skoglund (H)

Gryttingvn. 41, 8209 Fauske

951 24 368

 

 

For medlem 4 - 5 (AP, FL, R, SV):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Geir Mosti (AP)

Hansbakken 15, 8206 Fauske

950 28 476

2. Kjell Lund Olsen (R)

Sjeidehusbakken 57 B, 8230 Sulitjelma

481 04 012

3. Gry Janne Rugås (FL)

Bådsvikvn. 6, 8211 Fauske

906 09 998

4. Tor-William B. Paasche (SV)

Marmorvn. 20,8208 Fauske

934 63 231

       

 

Ungdomsråd

Ungdomsrådet skal være ungdommenes talerør overfor politikere og beslutningstakere, og skal ha en rådgivende rolle for kommunen og fylkeskommunen. 

Rådet skal representere ungdoms interesser i kommunen eller fylket og har rett til å uttale seg i alle saker som gjelder ungdom. Ungdomsrådet kan også ta opp egne saker.

 

Fauske ungdomsråd 2019/2020

Leder:

Elias Trones                      eliasfridaltrones@gmail.com                            Fauske videregående skole

Nestleder:

Emma Granholm              emmakaringranholm@gmail.com                     Fauske Videregående skole

Sekretær:

Tiril Grønstad                    tiril.elise@sbnett.no                                          Fauske videregående skole

 

Anette Korneliussen         anette.korneliussen06@gmail.com                   Vestmyra skole

Martin Harsvik                  martin.harsvik8@gmail.com                              Ungdommens hus

Felix Lundh                       felixlundh2012@outlook.com                           Vestmyra skole

June Haukland                  Junehauk1@gmail.com                                    Ungdommens Hus

Hannah Hammernes       hanahham@gmail.com                                       Valnesfjord skole

Johannes Skaugvold        johannespjs@icloud.com                                   Sulitjelma skole

Markus Kampli Hansen         Markus.kampli@outlook.com                        Sulitjelma ungdomsklubb

Leandra Nymark              leandranymark@gmail.com                                Valnesfjord ungdomsklubb

Eldreråd

Eldrerådet er et rådgivende organ som skal behandle alle saker som gjelder levekår for eldre. Rådet kan også ta opp saker på eget initiativ.

Formålet med eldrerådet er å bidra til å sikre en bred, åpen og tilgjengelig medvirkning i saker som gjelder eldre.

Det er behov for eldreråd fordi eldre ofte er underrepresenterte i folkevalgte organer. Det er viktig at synspunkter fra eldre blir ivaretatt i kommunale og fylkeskommunale beslutningsprosesser og det er derfor krav om eldreråd i hver kommune og fylkeskommune.

Leder: Odd-Harald Larsen

Nestleder: Inger Elisabeth Solem

 

Som eldreråd for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

 

Fra Fauske Pensjonistforening

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

Marianne Sakariassen

Vollgt. 32, 8200 Fauske

468 21 751

Eva Kristiansen

Heia 31A, 8210 Fauske

958 95 787

Varamedlemmer:

 

 

Harald Bjørknes

Kleiva 18, 8200 Fauske

959 39 341

Laila Nordal

Vatnbygdvn. 8A, 8210 Fauske

416 40 047

 

 

Fra Fauske Demensforening

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

Inger Elisabeth Solem

Kirkevn. 47B, 8207 Fauske

916 49 050

Odd-Harald Larsen

Moselyngvn. 17, 8209 Fauske

481 06 516

Varamedlemmer:

 

 

Kjellaug Strøm

Liavn. 10 B, 8210 Fauske

952 10 955

Ingebjørg Eikanger

Sjåheivn. 53, 8209 Fauske

957 30 331

 

 

Fra Salten Kraftsambands Pensjonistforening

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

Cato Lund

Bursimarka 23, 8230 Sulitjelma

930 29 397

Varamedlemmer:

 

 

Anton Kolden

Trivselsvn. 109, 8214 Fauske

993 55 513

 

 

Fra Sulitjelma Pensjonistforening

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

Knut Misvær

Møllnvn. 19E, 8206 Fauske

917 63 482

Varamedlemmer:

 

 

Evelyn Larsen

Charlotta 50B, 8230 Sulitjelma

917 74 013

 

 

Fra Valnesfjord Pensjonistforening

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

Bodil Solbakk

Vollgt. 34, 8200 Fauske

952 31 166

Per Anbjørn Astad

Løvlia 1, 8215 Valnesfjord

997 44 680

Varamedlemmer:

 

 

Erna S. Kosmo

Kosmovn. 2, 8215 Valnesfjord

915 98 545

Unni Holmstrøm

Trivselsvn. 180, 8215 Valnesfjord

415 49 526

 

 

Fra formannskapet

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

Kassandra E. B. Petsas

Erikstadvn. 70E, 8206 Fauske

984 60 927

Varamedlemmer:

 

 

Stian Stenberg

Glastunes 20A, 8230 Sulitjelma

951 74 391

 

Kommunalt råd for personer med funksjonsnedsettelse

Kommunalt råd for personer med funksjonsnedsettelse er et rådgivende organ i kommuner og fylkeskommuner. 

Rådet har rett til å uttale seg i saker som gjelder personer med funksjonsnedsettelse, og komme med forslag og anbefalinger i slike saker. Rådet kan også ta opp saker på eget initiativ.

Fauske kommunale råd for funksjonshemmede ble opprettet av Fauske kommunestyre den 19.mars 1992. Rådet består pt. av 8 medlemmer. Det avholdes ca. 4 møter pr. år.

 For inneværende valgperiode er følgende brukerorganisasjoner representert:

·       Fauske og Sørfold Revmatikerforening

·       Norges Diabetesforbund Indre Salten.       

·       NFU Indre Salten.    

 

I tillegg er 2 repr. politisk valgt, en fra administrasjonen og en fra ungdomsrådet.

 

Bufdir's veileder for råd for personer med funksjonsnedsettelse: https://bufdir.no/Nedsatt_funksjonsevne/rad/

 Leder: Audun Krarup Jonassen

 Nestleder: Rita Østensen

 Sekretariatet v/Monica Johansen er lagt til personalkontoret.

 Boks 93 8201 Fauske. Tlf.75 60 40 28 e-post: monica.johansen@fauske.kommune.no

 

Som medlemmer av kommunalt råd for personer med funksjonsnedsettelse for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

Medlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Audun K. Jonassen (KRF)

Aspvn. 7, 8209 Fauske

917 58 003

2. John Harald Løkås (AP)

Løkås 5, 8215 Valnesfjord

909 46 083

3. Rita Østensen

Vinkelen 3C, 8206 Fauske

906 60 617

4. Marita Navjord Karlsen

Aspvn. 22, 8209 Fauske

977 99 455

5. Line M. Johansen

Skoanvn. 1, 8200 Fauske

473 99 714

7.

 

 

8. Even Solstad

Helsetunet, 8200 Fauske

 

 

Som varamedlemmer av kommunalt råd for personer med funksjonsnedsettelse for perioden 2019 – 2023 ble følgende valgt:

For medlem 1 (politisk):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Marit Stemland (FRP)

Trivselsvn. 161, 8215 Valnesfjord

414 75 134

 

 

For medlem 2 (politisk):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Kjetil Sørbotten (FL)

Bringslivn. 93, 8215 Valnesfjord

928 66 874

 

For medlem 3 (Fauske og Sørfold revmatikerforening):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Rigmor Moseng

Reitanvn. 7, 8226 Straumen

 

 

For medlem 5 (NFU):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1. Vera Valen

Trivselsvn. 98, 8214 Fauske

913 34 706

       

 

 

For medlem 7 (Fauske ungdomsråd):

Varamedlemmer:

Postadresse:

Telefonnummer:

1.

 

 

 

 

 

 

Rådet fokuserer først og fremst på økt tilgjengelighet for alle og ønsker å ta opp aktuelle og lokale saker. Det ønskes samarbeid med brukergrupper og innspill fra innbyggerne.

 

Generelt om Rådet for funksjonshemmede:

Vil du vite mer om deres arbeid, gå til nasjonal lenke: Rådet for funksjonshemmede

 

Årlig temamøte: Rådet arrangerer hver høst et åpent temamøte med brukergrupper og interesserte. Deltakelsen er avhengig av tema.

 

 

Marmorprisen for økt tilgjengelighet:

Marmorprisen deles ut til foreninger, lag, foretak eller enkeltpersoner som har gjort en innsats for å bedre tilgjengeligheten eller livskvaliteten for funksjonshemmede i kommunen.

Rådet ber om at tips fra innbyggerne om mulige kandidater sendes sekretær.

 

 

Se også SAFO: Samarbeidsforumet av funksjonshemmedes organisasjoner

Se også FFO: Funksjonshemmedes fellesorganisasjon.